Лукаревска: Опозицијата да дискутира за теми од интерес за граѓаните наместо да бара избори

„Опозицијата треба да седне и да дискутира за посензитивните теми, што значат интерес за сите граѓани, а не да собира евтини политички поени“ изјави ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП Сања Лукаревска го потврди она што го објави опозицијата. Прашана дали случајот со проневера, односно неосновани даночни побарувања досега ...
| | веќе видена | слични

Прашана дали случајот досега можеби требало да биде во истражна постапка со оглед на тоа дека се поминати 10 месеци од неговото откривање, директорката на УЈП ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Потребено е да се најде заштитен механизам за да може да се спречат исплати на плати со суми од 1 денар или 5 денари. Сме разговарале со различни релевантни ...
| | веќе видена | слични

Прашана дали случајот досега можеби требало да биде во истражна постапка со оглед на тоа дека се поминати 10 месеци од неговото откривање, Лукаревска во ...
| | веќе видена | слични

„Ние како УЈП веднаш алармиравме штом ги утврдивме незаконските дејствија од даночните обврзници. Затоа обидот за незаконско работење на одредени компании не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 1446 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 276 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 156 | | | веќе видена

И покрај сите вложувања во конфликтот во Украина, Северноатлантската алијанса не е во состојба да ја спречи Русија да ги исполни целите, пишува кинеското ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: Опозицијата да дискутира за теми од интерес за граѓаните наместо да бара избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: