ФАКТОР НА ДЕНОТ: Паднаа пресуди за „ТНТ“, затворски казни за Груевски, Јанакиески, Трајковски и Најдовска


ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
| | веќе видена | слични

Немам валидни информации околу околностите за бегството на Груевски. Она што е факт е дека во Унгарија судот донесе решение. За оваа одлука е известен самиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осудениот криминалец во бегство Никола Груевски објави дека е во редовна комуникација со градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, е наведено во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Откако поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Унгарија објави дека редовно комуницира со градоначалниците од ВМРО – ДПМНЕ, од СДСМ прашуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено,  веднаш по  изрекувањето  на пресуда со свој  став  излезе  повеќекратниот  осуденик во бегство, Никола Груевски. Но овој пат Груевски откри нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 347 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Паднаа пресуди за „ТНТ“, затворски казни за Груевски, Јанакиески, Трајковски и Најдовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: