Зоран Иванов до Радев: Глуперда живкова


3 копии

Проблемот со европската интеграција на РСМ не е централен за бугарскиот политички државен поредок. Формално, секоја влада носи одлуки во надворешната политика, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Петков предложил нешто што се поклопува со сите досегашни радикални барања на ...
| | веќе видена | слични

Секое постигнато решение со Македонија ќе треба да добие поддршка од бугарските пратеници кои ќе се водат според „црвените линии“ зацртани во Декларација за ...
| | веќе видена | слични

Состанокот на владејачката коалиција во Софија на кој се разговараше за бугарската позиција за Македонија, заврши со согласност дека за Бугарија е најважно да ...
| | веќе видена | слични

И вчерашниот тричасовен состано на коалициските партнери во бугарската влада на премиерот Кирил Петков не донесе промени во бугарската политика кон кочењето на ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите со ...
| | веќе видена | слични

Владините коалициски партнери во Бугарија повеќе од три часа заседаваа на вонреден совет со фокус на односите со Република Македонија. Шефицата на политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Дотогаш продолжуваат преговорите на ниво на двете министерства за надворешни работи. Ова е епилогот од три часовната средба на вонредниот Коалицискиот Совет, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1443 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 447 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 512 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 166 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Иванов до Радев: Глуперда живкова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: