Бектеши: Евтината тарифа од 22 до 7 часот нема да се менува


Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавува средба за формирање став, по објавата на претседателот на Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

АД ЕСМ со соопштение реагираше на денешната прес-конференција на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кое го пренесуваме во целост: Го ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме од дожд и град предизвика поплави и големи сливови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за РЕК Битола. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Прилеп зборуваше за најавеното поскапување на струја кое го најави власта и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На новинарско прашање за тоа како тој гледа на она што вчера го објави првиот регулатор во врска со општините кои формирале јавни претпријатија и преку нив ...
| | веќе видена | слични

Намаленото производство на струја од страна на државни електрани и неодговорното работење на раководството на ЕЛЕМ повторно ќе удри по џебот на граѓаните - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хаваријата која се случи изминативе денови во РЕК Битола е вистинската слика за раководењето на СДСМ и ДУИ со енергетскиот систем во државата, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

Ја користам оваа можност да зборувам за една тема која што можеби во периодот кој што следи ќе биде актуелна и директно ќе влијае на стандардот на граѓаните, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1205 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 138 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 359 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 192 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 206 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Евтината тарифа од 22 до 7 часот нема да се менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: