Бектеши: Предлагаме да нема директно замрзнување на цените

4 копии

Се бараат 900 милиони евра за враќање на долгови од претходните Влади, посочи министерот за економија, Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични

Над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит за само 8 супермаркети. На оваа тема вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само осум супермаркети оствариле над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит. Mинистерот за економија Крешник Бектеши во магазин ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ивор Мицковски реагира на зборовите на министерот за економија дека 900 милиони евра заем ќе ги употребат за враќање на долгови на претходните влади. Секоја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека се бара голем дел од заемот од ММФ, кој е предвиден да изнсува 900 милиони евра, за враќање на ...
| | веќе видена | слични

Од новото задолжување на Владата во износ од 900 милиони евра, 100 милиони ќе бидат директно за граѓаните, изјави вечерва министерот за економија, Крешник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

Вистината е тоа, дека со Македонија, простете ми за изразот, сите се мајтапат. Кога беше историјата, Грција ги условуваше со името, овие другите ѝ го ...
сите 976 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 416 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 185 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Предлагаме да нема директно замрзнување на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: