Пренџов: Пратениците кои молчат за Џафери, СЕ СОУЧЕСНИЦИ

2 копии
5 копии

Љупчо Пренџов, пратеник во собранието од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Филибастер на Радио Лидер изјави дека во македонското ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието има две блокади, едната активна блокада којашто ја прават пратениците од опозицијата блокирајќи ги сите штетни закони предложени од пратениците ...
| | веќе видена | слични

Денешен гостин во „Филибастер“ е пратеникот Љупчо Пренџов, со кого разговараме за активната блокада во собранието, за економската криза во земјава, како и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според мене нивниот револт е оправдан и треба на тие луѓе да им се најде достоинствено решение, вели Александар Нацев, универзитетски професор во денешното ...
| | веќе видена | слични

Погледнете го во живо новото издание на емисијата „Филибастер“ со Предраг Кукиќ, денешен гостин е Александар Нацев, универзитетски професор, со кого ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ГРОМ, Љупчо Пренџов во своето вечерашно гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека ДУИ е партија која што флуктуира ...
| | веќе видена | слични

Останато

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 223 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Пратениците кои молчат за Џафери, СЕ СОУЧЕСНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: