Петков бара Радев ДА СВИКА Совет за национална безбедност заради Македонија


Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проблемот со европската интеграција на РСМ не е централен за бугарскиот политички државен поредок. Формално, секоја влада носи одлуки во надворешната политика, ...
| | веќе видена | слични

Состанокот на владејачката коалиција во Софија на кој се разговараше за бугарската позиција за Македонија, заврши со согласност дека за Бугарија е најважно да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владините коалициски партнери во Бугарија повеќе од три часа заседаваа на вонреден совет со фокус на односите со Република Македонија. Шефицата на политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Дотогаш продолжуваат преговорите на ниво на двете министерства за надворешни работи. Ова е епилогот од три часовната средба на вонредниот Коалицискиот Совет, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на пратеничката група на партијата Има таков народ во Бугарија , Тошко Јорданов, и по одржувањето на коалицискиот совет не е сигурен дека нема да ...
| | веќе видена | слични

Формално, нема ништо ново во бугарската позиција за евроинтеграциите на Македонија, изјави за БНР копретседателот на Мешовитата комисија за историски и ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот пратеник Тошко Јорданов од редовите на „Има таков народ“ за бугарска „Нова“ го коментираше одржувањето на вчерашниот коалициски совет на тема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 561 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков бара Радев ДА СВИКА Совет за национална безбедност заради Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: