(Видео) Петков бара да се свика Советот за национална безбедност поради преговорите со Македонија


Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владините коалициски партнери во Бугарија повеќе од три часа заседаваа на вонреден совет со фокус на односите со Република Македонија. Шефицата на политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Дотогаш продолжуваат преговорите на ниво на двете министерства за надворешни работи. Ова е епилогот од три часовната средба на вонредниот Коалицискиот Совет, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на пратеничката група на партијата Има таков народ во Бугарија , Тошко Јорданов, и по одржувањето на коалицискиот совет не е сигурен дека нема да ...
| | веќе видена | слични

Формално, нема ништо ново во бугарската позиција за евроинтеграциите на Македонија, изјави за БНР копретседателот на Мешовитата комисија за историски и ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот пратеник Тошко Јорданов од редовите на „Има таков народ“ за бугарска „Нова“ го коментираше одржувањето на вчерашниот коалициски совет на тема ...
| | веќе видена | слични

Најважно е да имаме широк договор за темата Република Северна Македонија. Останува ветувањето дека нужно ќе помине низ Националното собрание- заклучок од ...
| | веќе видена | слични

По речиси три часа заврши состанокот на владејачката коалиција во Софија на кој се разговараше за бугарската позиција за Македонија. По средбата пред медиумите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 728 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Петков бара да се свика Советот за национална безбедност поради преговорите со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: