И ХЕРОЈ НАПРАВИЈА ОД МИНИСТЕРКАТА: Неделков и се заблагодари на Тренчевска што имала разбирање


Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
| | веќе видена | слични

Откако професорите од Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје најавија штрајк во јунската испитна сесија незадоволни од нивните плати, премиерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повисоки плати за административците догодина. И министерката за труд ја потврдува изјавата на министерот Бесими дека барањето за покачување на платите за 2806 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, на новинарско прашање одговори дека покачувањето на платите на универзитетските професори е веќе планирано во буџетот и тоа од ...
| | веќе видена | слични

„Го видов писмото од универзитетските професори и контактирав со нив и ги информирав дека покачувањето на платите е предвидено во Буџетот од септември. Точно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ССМ со реакција по изјавата на Минисерот за финасии Фатмир Бесими дека Министерството за финансии не е адресата каде треба да се бара покачување на платите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го потсетуваме Министерот Бесими дека Владата на седницата на ЕСС на која се утврди зголемувањето на минималната плата и пред целокупната јавност изјави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 487 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ХЕРОЈ НАПРАВИЈА ОД МИНИСТЕРКАТА: Неделков и се заблагодари на Тренчевска што имала разбирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: