Повредено лице во рудник во Пробиштип

4 копии
2 копии
5 копии

Вчера на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на с.Подвис, патничко возило „југо корал“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.С.(77) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Полицијата уапсила две лица кои киднапирале трето лице поради наводен долг, објави МВР, а акцијата се одвивала во текот на вчерашниот ден во вечерните часови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 203 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 788 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредено лице во рудник во Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: