Гир: Патот на Македонија е кон ЕУ


2 копии

„Новиот договор за членство во европскиот блок може да им овозможи на Украина, балканските земји и на другите да се приближат до Брисел и помоќно да ги ...
| | веќе видена | слични

Откако Русија ја нападна Украина, барањето на Киев за влез во ЕУ е една од темите ширум Унијата, при што некои даваат безусловна поддршка, некои се колебаат, а ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешните коментари на францускиот претседател Емануел Макрон за паралелна европска заедница за земјите кои чекаат да се приклучат на Европската унија е ...
| | веќе видена | слични

Ако веруваме дека сме заедница на народи со заеднички вредности, тогаш мора да прифатиме дека секој може да се оддели. Да дадеме уште еден пример од регионот ...
| | веќе видена | слични

РСЕ: Самитот на НАТО во Мадрид ќе се одржи за неколку недели, а иако беше закажан многу порано, агендата е предмет на последните настани. Тука не станува збор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1044 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гир: Патот на Македонија е кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: