Над 400 гости од земјава и странство дел од годинешниот Самит Македонија 2025

2 копии
6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Монголија и на Република Гана.Како што ...
| | веќе видена | слични

На средбата претседателот Пендаровски беше запознаен со тековната работа на институтот, насочена кон културна и образовна соработка и афирмирањето на учењето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во Казан, главниот град на руската Република Татарстан, во присуство на бројни економски претставници на Русија и на исламските земји, заврши тридневниот 13. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 400 гости од земјава и странство дел од годинешниот Самит Македонија 2025

Од:
До кого (е-маил):
Порака: