Украина изрази надеж дека заробените војници можат да бидат дел од размената на затвореници со Русија

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска веројатно ќе се повлече од големиот источен град Севернодонецк, бидејќи руските сили се блиску целосно да ги опколат, изјави именуваниот од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најбогатиот човек во Украина, Ринат Ахметов, има намера да ја тужи Русија за загуба од 17 до 20 милијарди долари, откако неговата фабрика за челик „Азовстал“ ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска би можела да се повлече од големиот источен град Севернодонецк бидејќи руските сили се блиску да се го опколат, вели гувернерот на регионот ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек во Украина, Ринат Ахметов вели дека планира да ја тужи Русија поради, како што рече, загубите од 17 до 20 милијарди долари предизвикани од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Руската влада ја зголеми старосната граница за луѓето кои служат во вооружените сили. Пратениците го поддржаа законот што им дозволува на мажите и жените да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска изјави дека не сака да ја компромитира слободата на изразување на следните консултативни совети и повторно го ...
сите 555 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 235 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

Начинот на кој се обидуваме да го решиме спорот меѓу двете земји во последните години само покажува колку сме блиски. Изгубивме премногу време во непотребна ...
сите 182 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 159 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина изрази надеж дека заробените војници можат да бидат дел од размената на затвореници со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: