Сенатот на САД го одобри пакетот воена и економска помош за Украина


Експлозиите почнаа среде ноќ. Дрвјата удрија врз покривот, прозорците се скршија. Парчиња стакло паднаа над трите заспани деца во спротивниот ѕид. Не се знаеше ...
| | веќе видена | слични

Силите на самопрогласената проруска „народна република“ Доњецк со поддршка на единиците на руската војска ја преземаа целосната контрола над источниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гувернерот на украинската област Луганск, Серхиј Хајдај денеска изјави дека во тој источен регион, што речиси целосно е под руска контрола, се наоѓаат околу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Украинскиот гувернер на Луганск Серхиј Хаидаи изјави дека Северодонецк, последниот голем град контролиран од Украина во регионот, сè уште „не е отсечен“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков изјави денеска дека вооружените сили на Руската Федерација и самопрогласената „Народна ...
| | веќе видена | слични

„Градот Красни Лиман во Доњецката Народна Република е целосно ослободена од украинските националисти“, соопшти руското Министерство за одбрана. Оваа изјава ја ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска веројатно ќе се повлече од големиот источен град Севернодонецк, бидејќи руските сили се блиску целосно да ги опколат, изјави именуваниот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сенатот на САД го одобри пакетот воена и економска помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: