Николоски: Се надевам на разум, СДСМ да седнат на лидерска средба и да се договори датум на избори, активниот бојкот продолжува


Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела ќе поднесе интерпелација за претседателот на Собранието Талат Џафери, но лидерот на опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

-Се надевам дека нема  повторно да ги изигруваат процедурите во Парламентот и ќе ја стават точката на дневен ред и ќе можеме да зборуваме малку поотворено за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Ако мислите на овие случаи кои што беа отворени од Специјалното Јавно обвинителство, мислам дека многу сме коментирале и претходно се работи за еден цел ...
| | веќе видена | слични

Пред да ја започнеме оваа активна блокада, најавивме и пакет мерки, односно, побаравме и од СДСМ и од сите политички партии, да направиме и посебни работни ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
| | веќе видена | слични

Легитимно е да има предвремени избори бидејќи проблемот во државата се Владата и сите коалицски партнери, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Целта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 603 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 785 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Се надевам на разум, СДСМ да седнат на лидерска средба и да се договори датум на избори, активниот бојкот продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: