За СДСМ компромисни, за ВМРО-ДПМНЕ контровезни амандманите за Бугарија во ЕП

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
| | веќе видена | слични

„Почитување на владеењето на правотo, спроведување на реформите и функционирање на независно судство се главните препораки, што земјите од Западниот Балкан ги ...
| | веќе видена | слични

„Македонија треба мудро да ја води својата надворешна политика, користејќи ги сите можности, што ги нуди меѓународното право за достоинствена заштита на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 471 | | | веќе видена

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 594 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За СДСМ компромисни, за ВМРО-ДПМНЕ контровезни амандманите за Бугарија во ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: