(Видео) Трифун Костовски шизеше на рокенрол со ракометарките од Кометал – Журка за 20 години титула

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
| | веќе видена | слични

Би сакал со Вас да споделам дел од атмосферата од вчерашната прослава по повод јубилејни 20 години од освоената титула Европски првак во женскиот ракомет на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, зборувајќи за молкот од владата по протекувањето на францускиот предлог во јавноста, рече дека тоа било дел од ...
сите 762 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија Граѓаните ги очекува ...
сите 493 | | | веќе видена

Каков апсурд? Правда за екстремен национализам и фашизам. Е, драги европски господа, затоа Европската Унија ќе заврши на буништето на историјата, но нејзиниот ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, прво што треба да направат е да се извинат кон јавноста за тоа што влеваа страв и несигурност. ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими надбискупот Пол Ричард Галагер, ватиканскиот секретар за односи со државите. var ai_block_div = ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека пензиите од 1 јануари ќе бидат зголемени за 19,1 отсто, што е најголемо зголемување. Тој објави и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Трифун Костовски шизеше на рокенрол со ракометарките од Кометал – Журка за 20 години титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: