ДКСК ќе ја одржи 68. седница

5 копии

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ ќе го поддржи дополнетиот Предлог-закон за финансиска стабилност, по кој и на денешното продолжение на 71.пленарна седница ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска едногласно го поддржа Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај сите дезинформации поврзани со Предлог на Закон за изменување и дополнување на Законот за земјоделство и рурален развој, по скратена постапка, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Петар Ристески, кажа дека неговата партија ќе даде поддршка за измените на Законот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На дневен ред на собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство е Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделство и ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска пред медиумите ќе ја презентира новата конференциска опрема во пленарната сала, која ќе биде ставена во функција утре ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за земјоделство, шумарство и водостопанство и за економски прашања. На дневен ред на собраниската Комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 258 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 327 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 335 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК ќе ја одржи 68. седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: