Цената на нафтата се насочува кон четврти последователен неделен пораст

Нафтата поевтини во петокот, но се движи кон четврта последователна недела на раст, поттикната од силниот оптимизам за побарувачката, кој ги засенува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетите Арапски Емирати почнаа со испораки на нафта во Европа, затоа што европските купувачи одбиваат увоз од Русија поради воената акција во Украина, ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 112 долари за барел, што е намалување за околу 1 отсто во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ се обидува да открие како да ја намали својата голема зависност од руската енергија и разговара за ембарго на руската нафта.Сепак, на терен се случуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 284 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на неговиот официјален Фејсбук профил реагираше на обвинувањата на потпретседателот на опозициската ...
сите 675 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 668 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
сите 55 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата се насочува кон четврти последователен неделен пораст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: