Новограц за TerraUSD: Голема идеја, која пропадна

Време зa читање: 2 минути Банката Џеј Пи Морган (JPMorgan) ја постави цената на биткоинот на 38.000 долари, што е за 28% повисоко од неговото сегашно ниво од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Околу 10 отсто од домаќинствата во шесте евро-земји опфатени со Европската централна банка (ЕЦБ) поседуваат крипто-средства, од кои ...
| | веќе видена | слични

Сенаторот од Пенсилванија, Пет Томи неодамна изјави за Barron’s дека Terra може да биде измама. Републиканскиот законодавец укажа на фактот дека Luna ветува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пред околу шест месеци, bitcoin и голем број дигитални средства достигнаа највисоки нивоа на сите времиња, а крипто економијата се ...
| | веќе видена | слични

Во деценијата по објавувањето на Биткоин, криптовалутите станаа синоним за сериозни флуктуации на цените. Регулаторите во моментов се обидуваат да го откријат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, британската централна банка, Ендрју Бејли вели дека биткоинот нема внатрешна вредност и дека ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард во врска со криптовалутите има став дека, биткоинот, етерот и другите криптовалути во суштина се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 631 | | | веќе видена

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
сите 428 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 1309 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 356 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новограц за TerraUSD: Голема идеја, која пропадна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: