Биткоинот ќе падне под 5.000 долари, тврди аналитичар

Време зa читање: 2 минути Банката Џеј Пи Морган (JPMorgan) ја постави цената на биткоинот на 38.000 долари, што е за 28% повисоко од неговото сегашно ниво од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Околу 10 отсто од домаќинствата во шесте евро-земји опфатени со Европската централна банка (ЕЦБ) поседуваат крипто-средства, од кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пред околу шест месеци, bitcoin и голем број дигитални средства достигнаа највисоки нивоа на сите времиња, а крипто економијата се ...
| | веќе видена | слични

Во деценијата по објавувањето на Биткоин, криптовалутите станаа синоним за сериозни флуктуации на цените. Регулаторите во моментов се обидуваат да го откријат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, британската централна банка, Ендрју Бејли вели дека биткоинот нема внатрешна вредност и дека ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард во врска со криптовалутите има став дека, биткоинот, етерот и другите криптовалути во суштина се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 874 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 249 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 428 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот ќе падне под 5.000 долари, тврди аналитичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: