Најголемиот сопственик на авиони во светот загуби 113 авиони од Русија

Кинескиот технолошки гигант Alibaba Group Holding забележа најбавен раст на приходите откако стана јавно тргувана компанија во 2014 година. И ова се случува ...
| | веќе видена | слични

Фондот за осигурување на депозити и за оваа година планира да наплаќа од банките само по 0,25 проценти од сумата на депозитите во вид на премија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иутекредит ги објави неревидираните резултати од за првиот квартал од 2022 година. СТРАТЕШКИ ДОСТИГНУВАЊА Вкупниот број на клиенти се зголеми за 23,7 отсто на ...
| | веќе видена | слични

Водечките меѓународни деловни банки во Русија издвоија повеќе од 11 милијарди евра резервации во првиот квартал за да се подготват за потенцијални загуби, ...
| | веќе видена | слични

Минатата година грчките стартапи собраа над половина милијарда евра во инвестиции – сума што е речиси тројно поголема во споредба со претходната година. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работникот дојде по ветеното и своето, порача денеска претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) Дарко Димовски, од собирот на членството на ...
сите 266 | | | веќе видена

Според поранешниот министер за надворешни работи, никола Димитров, со прифачањето на францускиот предлог за деблокада на Македонија, еврокомоесарот за ...
сите 1042 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 340 | | | веќе видена

Потегот во последен момент на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во средата ја поттикна можноста Бугарија да го крене својот отпор кон отворањето на ...
сите 719 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот сопственик на авиони во светот загуби 113 авиони од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: