ДИМИТРОВ ГО НАПАДНА КОВАЧЕВСКИ: Неговата изјава оди на линија на Румен Радев, тоа e разнебитување на македонскиот идентитет

Изненадува изјавата на премиерот (Димитар) Ковачевски кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата, а тоа оди на ...
| | веќе видена | слични

1 Целиот застој со проширувањето на ЕУ предизвикано од бугарското вето за Македонија, најубаво го срочи во само една реченица бугарската потпретседателка ...
| | веќе видена | слични

„Изненадува изјавата на премиерот Ковачевски кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата. Прво, тоа воопшто не е ...
| | веќе видена | слични

Професорката на Електротехничкиот факултет во Љубљана, Емилија Стојменова Дух е словенечка државјанка, но и Македонка од Виница која доби министерско место во ...
| | веќе видена | слични

Фото: Сиол нет Емилија Стојменова, Македонката од Виница, која во новата словенечка влада ќе биде министерка за дигитализација, вели дека не членува на ниту ...
| | веќе видена | слични

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 417 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМИТРОВ ГО НАПАДНА КОВАЧЕВСКИ: Неговата изјава оди на линија на Румен Радев, тоа e разнебитување на македонскиот идентитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: