Петрески: Дезинформациите околу војната во Украина пристигнуваат главно од нашиот северен сосед


Аналитичарот Владимир Петрески вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека дезинформациите околу војната во Украина пристигнуваат главно од ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретнувал со луѓе во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 говорејќи околу денешното апсење за продадени плацеви во Делчево, истакна ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, по модераторско прашање околу денешното апсење за продадените ...
| | веќе видена | слични

Се бараат 900 милиони евра за враќање на долгови од претходните Влади, посочи министерот за економија, Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот тим реагира на бројните напади во земјата, како и на „ликувањето“ на бугарските историчари, што го сметаат за „несериозно и претставува лажен ...
сите 319 | | | веќе видена

Членките на Европската унија набрзина прават планови за намалување на потрошувачката на енергија поради страв од недостиг што се заканува во зима. Резервите ...
сите 260 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 190 | | | веќе видена

Од скромните почетоци на создавањето во 1992, во еден сложен геополитички контекст, во услови на распад и војни на територијата на некогашна Југославија, преку ...
сите 257 | | | веќе видена

Случаите рапидно се зголемија во јужноафриканската нација откако властите соопштија дека првата инфекција била регистрирана претходно овој месец, при што ...
сите 261 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најави дека доколку е потребно, можно е да се активираат стоковите резерви на државата. Тој е дециден дека леб ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во разговор со шефот на украинската дипломатија Дмитро Кулеба ги осуди „руските акции во и околу украинската ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески: Дезинформациите околу војната во Украина пристигнуваат главно од нашиот северен сосед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: