„Блиц“: Вранишковски ќе се пензионира поради лоша здравствена состојба


Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние, “возљубените чеда на бога”, ние мирјаните, тоест народот – плебсот, можеме, барем за малку, да здивнеме,по сослужението на македонските и српските патрици ...
| | веќе видена | слични

Уште еден интересен момент од вчерашниот голем и значаен настан кој се случи во соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје каде првиот човек на СПЦ, ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски, декан на Православниот богословски факултет во Скопје, ексклузивно за „Нова Македонија“ Ден радосен, историски, кој отвора нова ...
| | веќе видена | слични

Аплаузот во Соборниот храм покажува што очекувале верниците. Ќе беа разочарани доколку не се случеше денеска признавањето, но сметам дека ќе имаше трпение и ...
| | веќе видена | слични

Во Темата на Денот во Дневникот на Сител ТВ деканот на Богословскиот факултет, Ѓоко Ѓорѓевски зборуваше за денешното признавање на МПЦ-ОА од страна на СПЦ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 345 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Блиц“: Вранишковски ќе се пензионира поради лоша здравствена состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: