Петров за ТВ 24: Ние сме за ЕУ и се ќе направиме да се доближиме до тоа, но нема да прифатиме никакви условувања и уцени

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски , во гостувањето на ТВ24 вечерва упати критики дека не постојат капитални инвестиции во државава и дека ...
| | веќе видена | слични

Избори се случуваат во многу држави во Европа. Словенија, Србија, Унгарија…Ние не смееме да ги запираме политичките процеси под закана на некаква опасност. Тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првото основно правило во економијата вели дека државата не смее да си дозволи буџетскиот дефицит да биде поголем од капиталните инвестиции кои што таа ги ...
| | веќе видена | слични

„Македонија уште во 2001 година го потпиша процесот за стабилизација, асоцијација со ЕУ, потоа 2004 година поднесе апликација за членство,2005-та година доби ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека заради блокадите на Бугарија, во иднина процесот на полноправно ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 304 | | | веќе видена

Бујар Османи, шефот на македонската дипломатија и тим од МНР пред два дена биле во Софија на средба со колешката Теодора Генчовска во нов обид за решение ...
сите 937 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 366 | | | веќе видена

Предизвиците на македонските евроинтеграции, во пресрет на денешниот самит на НАТО, низ призмата на изјавата на влијателниот Едвард Џозеф дека токму „тоа е ...
сите 294 | | | веќе видена

Знае ли министерот за надворешни работи Бујар Османи што значи хибриден напад или пред два дена оваа фраза ја искористи да го намали притисокот од јавноста за ...
сите 73 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 348 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров за ТВ 24: Ние сме за ЕУ и се ќе направиме да се доближиме до тоа, но нема да прифатиме никакви условувања и уцени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: