Ковачевски: Историско зголемување на платите во образованието преку отворен дијалог


Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
| | веќе видена | слични

Петта година по ред „Џуниор ачивмент“ организира натпревар на ученички компании, чија цел е учениците со поддршка на наставници ментори да учат преку работа и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири при посетата на Струга денеска најави дека основното училиште „Браќа Миладиновци” во овој град целосно ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на вчерашната седница за поставување на пратенички прашања во Собранието постави три пратенички прашања до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски го поздрави постигнатото решение меѓу СОНК и Министерството за образование за зголемување на платите во просветниот сектор, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Се покажа дека штрајкот практично не беше решение, туку дека дијалогот е решение“, оцени премиерот Ковачевски на седницата на пратенички прашања во ...
| | веќе видена | слични

Рекордното зголемување на платите во образованието, рконструкција и изградба на нови училишта и спортски сали, опремување и реконструкција на кабинети по ...
| | веќе видена | слични

Министре јас сум фрапирана од вашиот одговор, јас не ве прашував за општините, туку за Државниот испитен центар, тоа нема никаква врска со одговорот што вие го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 238 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 926 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Историско зголемување на платите во образованието преку отворен дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: