Пукање во Сингелиќ: Рането едно лице

4 копии
2 копии

Полицијата уапсила две лица кои киднапирале трето лице поради наводен долг, објави МВР, а акцијата се одвивала во текот на вчерашниот ден во вечерните часови. ...
| | веќе видена | слични

Околу 21.45 часот на 26.05.2022 полициски службеници ги привеле Х.А.(23) од с.Патишка река, скопско и А.С.(23) од Скопје. „ Тие се сомничат дека физички го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Сингелиќ: Рането едно лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: