Радев и Јотова велат дека САД и ЕУ разбираат зошто ја блокираат Македонија


САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев очекува на вечерашниот коалиционен владин совет посветен на односите со Македонија, да се следат одлуките на Советодавниот ...
| | веќе видена | слични

Очекувам коалицискиот совет да го следи консензусот и мислењето што го постигна Консултативниот совет за национална бебедност во јануари, да го брани ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Бугарија Руман Радев попладнево пред бугарските медиуми рече дека очекува Коалициониот совет да ги запази бугарските интереси во однос на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Односите со Македонија се главна тема на вонредниот совет на коалициските партнери во бугарската Влада што треба да се одржи вечерва во Софија на барање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема нешто ново во врска на темата за Северна Македонија што би можело да го промени досегашниот став на Бугарската социјалистичка партија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски тврди дека во Македонија е познат како политичар кој има свое мислење. Според неговото внатрешно чувство, Македонија тешко може ...
| | веќе видена | слични

Главна тема на Советот на бугарската владејачката коалиција, македонските евроинтеграции. Се очекува премиерот Петков да им објасни на 4-те партнери зошто ...
| | веќе видена | слични

Неопходно е да се свика ново заседание на бугарскиот Консултативен совет за национална безбедност посветено на темата за Македонија, бидејќи тоа прашање е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 398 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев и Јотова велат дека САД и ЕУ разбираат зошто ја блокираат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: