На Блискиот Исток бројот на новозаразени со ковид пораснал за повеќе од 60 проценти

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кинеското Министерство за здравство денеска соопшти дека во северноисточната провинција Џилин што се граничи со Северна Кореја се регистрирани локални ...
| | веќе видена | слични

Локално пренесување на инфекции со Ковид од непознато потекло е забележано во пограничните области во североисточната кинеска провинција Џилин, која дели долга ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах изјави дека владата планира да ги укине епидемиолошките правила во текот на летото, според кои на патниците за ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на корона во Северна Кореја може да доведе до зголемување на мртвородени бебиња, бидејќи бремените жени за кои се смета дека страдаат од вирусот се ...
| | веќе видена | слични

Кинеската провинција Хенан им нареди на речиси 100 милиони жители да прават тест за коронавирус на секои два дена, додека земјата се бори со напливот на случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 787 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 85 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со ковид пораснал за повеќе од 60 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: