Зеленски верува дека ќе ги вратат под контрола Херсон, Мелитопол, Бердјанск, Енергодар, Мариупол

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Руската влада ја зголеми старосната граница за луѓето кои служат во вооружените сили. Пратениците го поддржаа законот што им дозволува на мажите и жените да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во знак на итна потреба на Русија да ги зајакне своите воени напори во Украина, парламентот денеска соопшти дека ќе го разгледа предлог-законот со кој ќе им се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот парламент во неделата ги забрани симболите „Z“ и „V“ што ги користи руската војска во војната во Украина, но се согласи на повикот на претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1044 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски верува дека ќе ги вратат под контрола Херсон, Мелитопол, Бердјанск, Енергодар, Мариупол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: