Завршени се сите пристапни улици до East Gate Mall, а целата околина е хортикултурно уредена


Откако е отворен новиот трговски центар East Gate Mall, животот во главниот град постојано забележува промена. И не се менуваат само шопинг навиките и ...
| | веќе видена | слични

Го нарекуваат едно од најфасцинантните гратчиња во Сицилија, а неговото име веќе е познато на листата на желби кај патниците. Сепак, ова гратче секогаш ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот дел доаѓа во вечерните часови кога целиот град се буди, калдрмените улици се осветлени со романтично осветлување од градските фенери и преплавени со ...
| | веќе видена | слични

Од Мокра Гора до станицата Шарган Витаси, „Носталгија“ минува низ 22 тунели, преку пет моста, совладува висинска разлика од 300 метри, сето тоа на вкупно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако никогаш не сте ја посетиле или сте биле многу одамна, а сакате да одморите од ова стресно секојдневие, направете го тоа следниот викенд, упатете се барем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тажна слика стои од десна страна на патот од Нерези кон Средно Водно. Заборавено од државни институции, а полека избледува и од спомените на граѓаните. Пропаѓа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел. Османи ...
сите 762 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 184 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 669 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на преговорите меѓу Македонија и ЕУ за членство во Унијата, по неуспешниот ...
сите 633 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 251 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 172 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршени се сите пристапни улици до East Gate Mall, а целата околина е хортикултурно уредена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: