Ковачевски: Масовното купување суровини за производство на струја ќе влијае врз раст на цените


Не чека најтешката зима по Втората светска војна. Ние во моментов правиме сé за да обезбедиме непречено снабдување со електрична енергија и за да ги обезбедиме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инфлацијата како феномен е во рацете на централните банки, меѓутоа и владите во оваа епизода влегоа со мерки или со даночна политика или со замрзнување на цени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кризата е од големи размери. Мерките што ги презеде Владата како првичен одговор беа за да се заштити економијата и стандардот на граѓаните. Тие беа навремени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ребалансот предвидува пораст на расходите за плати за 1,7 отсто, на стоките и услугите за 11,4 и на блок-дотациите (кои содржат исплати на плати на општинско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Релабансот на буџетот е одговор на кризата, но потребна е поголема консолидација на тековните трошења за да не влијае проинфлаторно, оценува „Фајненс тинк“ и ...
| | веќе видена | слични

Министереството за финансии и Народната банка ја ревидираа проекцијата, имаме надолна корекција на растот на БДП. Сега двете институции кои треба да обезбедат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгот во 2017 година беше 4.7 милијарди евра, ако СДСМ остане на власт до крајот на годината ќе биде над 8 милијарди евра . За 5 години СДСМ ја задолжи ...
| | веќе видена | слични

Долгот во 2017 година беше 4.7 милијарди евра, ако СДСМ остане на власт до крајот на годината ќе биде над 8 милијарди евра. Ова се истакнува во денешното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 644 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 444 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 589 | | | веќе видена

Најостро го осудувам насилството на протестите, истакна министерот на МВР, Оливер Спасовски по посетата на повредените полицајци. - Нападот на полициските ...
сите 106 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Со прифаќањето на францускиот предлог се овозможува веднаш да се започне процесот на пристапните преговори на Северна Македонија кон ЕУ без понатамошни ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Масовното купување суровини за производство на струја ќе влијае врз раст на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: