Се запали локомотива на патнички воз во близина на Неготино

3 копии

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионален пат Скопје – Тетово меѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ОВР Струга било пријавено вчера околу 21.35 часот дека дека на регионален пат во с.Враништа, струшко, патничко моторно возило „фолксваген пасат" со струшки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 20.30 часот во СВР Скопје се случила на регионалниот пат Скопје – Тетово.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се запали локомотива на патнички воз во близина на Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: