Блокадата во собранието продолжува, најавен голем протест на 18 јуни – време е оваа влада да си замине, предвремени избори час поскоро


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Миле Лефков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер зборуваше за протестот кој ВМРО-ДПМНЕ го најавува за 18 јуни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

После заклучувањето на пратениците во македонското Собрание од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, во јавноста се појави национален брејн сторминг со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и универзитетска професорка Гордана Силјановска Давкова во вечерашното интервју во Тема на денот во централниот дневник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот собраниски спикер Тито Петковски за Канал 5 вели дека затворањето на вратите во домот кој треба да е симбол на парламентарната демократија за да се ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се случува еден организиран хаос кој што е добро режиран од страна на претседатетелот на Собранието во соработка со парламентарното мнозинство но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
| | веќе видена | слични

Пратениците, кои синоќа беа заклучени во Собранието на Република Македонија, по наредба од спикерот Талат Џафери, од денеска се враќаат во салата број 1, каде ...
| | веќе видена | слични

Новата модерна конференциска опрема во пленарната сала нуди целосно компјутеризиран и дигитален принцип на функционирање, поточно работа без хартија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 1272 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 138 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 192 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 206 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадата во собранието продолжува, најавен голем протест на 18 јуни – време е оваа влада да си замине, предвремени избори час поскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: