Новак: Половина од клиентите на „Гаспром“ отворија сметка за плаќање во рубљи

Рускиот вицепремиер, Александар Новак изјави дека половина од купувачите на природен гас од „Гаспром“ отвориле сметка во „Гаспромбанк“ за плаќања во рубљи. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“, повикувајќи се на неименувани извори, објави дека британскиот премиер Борис Џонсон има таен план за формирање на нов ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Асен Василев побара објаснување од Европската комисија, во врска со третманот за плаќањата кон Гаспром. Тој ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Во екстремно сценарио каде протокот на руски гас целосно би престанал, Грција ќе воведе ротирачки прекини за енергетски интензивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 250 | | | веќе видена

Бугарскиот парламент само ги зацврсти претензиите кон Македонија, додека тврдеше дека наводно го отстранува ветото за Северна Македонија. Тоа ќе остане уште ...
сите 869 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 154 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 335 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 220 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак: Половина од клиентите на „Гаспром“ отворија сметка за плаќање во рубљи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: