Патријархот Порфириј го пречека поглававарот на МПЦ-ОА архиепископот Стефан


Српскиот патријарх Порфириј во Белград го пречека архиепископот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архепископија ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Соборот на СПЦ за благословување на автокефалноста на Македонската православна црква-Охридска архиепископија и изјавата на вселенскиот патријарх ...
| | веќе видена | слични

Нема никогаш да прифатиме јурисдикција на хиерархија што го оспорува автохтониот етнички идентитет на Македонците како еден народ од сите делови на поделена и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес заедно со Владо Мисајловски остварив средба неговото блаженство архиерејот на МПЦ-ОА г.г Стефан.На средбата честитав за храброста и мудроста на Синодот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Владо Мисајловски денеска остварија средба со неговото блаженство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, денес остварија средба со г.г. Стефан. „Денес заедно со Владо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, на седницата за пратенички прашања во Парламентот во однос на одлуката за автокефалноста на МПЦ-ОА оцени дека иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 702 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 590 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 163 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 203 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 208 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Со прифаќањето на францускиот предлог се овозможува веднаш да се започне процесот на пристапните преговори на Северна Македонија кон ЕУ без понатамошни ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за физичката пресметка помеѓу двете семејства што се случи во Турското маало на улицата „Бетовенова“ каде ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патријархот Порфириј го пречека поглававарот на МПЦ-ОА архиепископот Стефан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: