На Јапонија ѝ се заканува рецесија

3 копии

Економијата на САД се намали во првите три месеци од годината, иако потрошувачите и деловните субјекти продолжија да трошат со солидно темпо, објави владата во ...
| | веќе видена | слични

Нивото на одобрување на Американците на работата на Џо Бајден на должноста претседател на САД во заднината на растечката инфлација во земјата оваа седмица на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од Американците не го поддржуваат воведувањето санкции против Русија доколку тие повлечат последици и штета за американската економија, ...
| | веќе видена | слични

Само 39 отсто од возрасните Американци го одобруваат настапот на Бајден како претседател, што е пад од неговиот веќе негативен рејтинг минатиот месец, покажа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рејтингот на американскиот претседател Џо Бајден падна на најниско ниво за време на неговиот мандат, а песимизмот меѓу членовите на неговата Демократска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Јапонија ѝ се заканува рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: