(Видео) Тејлор Свифт дипломираше и доби почесен докторат на Универзитетот во Њујорк


Пејачката Тејлор Свифт доби почесен докторат од њујоршкиот универзитет за уметност. Докторатот го доби на церемонија на стадионот Јенкис, а одржа и говор пред ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен, во важно обраќање за кинеската политика од Универзитетот Џорџ Вашингтон ја истакна стратегијата на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен навести дека односите меѓу Вашингтон и Москва можеби нема да бидат обновени , пренесува Танјуг. Во обраќање пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вчера одржа говор на церемонијата на дипломирање на Универзитетот Џорџтаун. Но, тој се осврна и на односите меѓу ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тејлор Свифт во средата стана почесен доктор по ликовни уметности на Универзитетот во Њујорк. Претставниците на овој универзитет ја опишаа Свифт како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

Напаѓачот на писателот Салман Ружди имал симпатии кон иранската Револуционерна гарда, пишува „ NBC New York“ Хади Матар (24), осомничен за нападот на писателот ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Тејлор Свифт дипломираше и доби почесен докторат на Универзитетот во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: