Дали Џафери во Берлин ќе каже дека пцуе, навредува и врши мобинг на вработените во Собранието?


Oткако опозицијата вчера побара собраниска комисија да расправа за недоличното однесување на претседателот на Собранието, денеска ВМРО-ДПМНЕ го прашува ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравковски вчера во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе интерпелација за собранискиот спикер Талат Џафери по синоќешната „драма“ во Собранието, кога ...
| | веќе видена | слични

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова која е пратеник на ВМРО-ДПМНЕ смета дека спикерот Талат Џафери намерно инсценирал инцидент во Собранието со блокадата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ, во емисијата „Патот кон…“ на Алсат во врска со последните случувања во Собранието, вклучително и иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор Здравковски вечерва во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Не е прв пат да сме затворени, вели универзитетската професорка и пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова во вечерашното интервју во Тема на денот ...
| | веќе видена | слични

„Алијансата за Албанците постојано ги искажува своите дилеми и забелешки за раководењето на Собранието од страна на спикерот Талат Џафери, но се уште нема ...
| | веќе видена | слични

Она што во моментов се случува е желба на ВМРО-ДПМНЕ да се инсецнира инцидент во Собранието и мислам дека се надеваат дека ќе се случи нешто слично како на 24 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 342 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 213 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 68 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 342 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Џафери во Берлин ќе каже дека пцуе, навредува и врши мобинг на вработените во Собранието?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: