ЦЕНИТЕ ЌЕ СЕ СМИРАТ ИДНАТА ГОДИНА - вицегувернерката Митреска очекува стабилизирање кај храната и енергентите

Шокот што го предизвика војната во Украина врз цените на примарните производи на светските берзи придонесе за поголема нагорна корекција на стапката на ...
| | веќе видена | слични

Рекордно ниво на инфлација има во светот првпат од почетокот на векот, предупреди еврокомесарот за внатрешен пазар Тиери Бретон во интервју за францускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Светската банка, Дејвид Малпас, предупреди дека руската инвазија на Украина може да предизвика глобална рецесија бидејќи ќе се покачат цените ...
| | веќе видена | слични

Телевизискиот канал „France 2“ јавува дека неколку француски градови започнале да делат ваучери за купување храна, за жителите да можат да го компензираат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Порастот на инфлацијата е глобален и достигна рекордно ниво од почетокот на 21. век, предупреди еврокомесарот за внатрешен пазар Тиери Бретон во интервју за ...
| | веќе видена | слични

– Првпат од почетокот на векот гледаме такво ниво на инфлација. Тоа е глобален феномен, посилен во САД, отколку во Европа, истакна Бретон. Како што тој додаде, ...
| | веќе видена | слични

Неколку француски градови почнаа да делат ваучери за храна за да ги обесштетат жителите за зголемените цени на храната.Како што се наведува во прилогот на ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Светска банка Дејвид Малпас денеска изјави дека руската војна во Украина и нејзиното влијание врз цените на храната и енергијата, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 444 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 277 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 346 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ ЌЕ СЕ СМИРАТ ИДНАТА ГОДИНА - вицегувернерката Митреска очекува стабилизирање кај храната и енергентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: