Стоп за Дончиќ, Вориорс водат со 1-0 во западното финале


Тимот на Бостон Селтикс славеше над Мајами Хит, брејк кој ги доведе во идеална позиција на домашен терен да можат да го потврдат пласманот во големото финале. ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Бостон се најдоа на победа до финалето во НБА-лигата, откако поведоа против Мајами со 3-1 во серијата во Истокот. Селтикси го совладаа Мајами со ...
| | веќе видена | слични

Бостон со 93-80 го совлада Мајами на негов терен и поведе со 3-2 во финалната серија на истокот. Мајами ја загуби предноста на домашен терен откако синоќа беше ...
| | веќе видена | слични

Бостон Селтикс на извонреден начин го заврши регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, па сега има сериозни намери да го нападне шампионскиот прстен и е на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Концертот на познатиот српски бенд „Тропико“ е одложен поради тешка сообраќајна несреќа. Сообраќајката се случила вчера околу 13 часот на патот Пожега, Ужице ...
сите 83 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоп за Дончиќ, Вориорс водат со 1-0 во западното финале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: