Шарл Мишел во посета на Белград


Ако веруваме дека сме заедница на народи со заеднички вредности, тогаш мора да прифатиме дека секој може да се оддели. Да дадеме уште еден пример од регионот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската унија не смее да стане зависна од несигурни земји во нејзината транзиција кон зелена економија, исто како што стана зависна од руските фосилни ...
| | веќе видена | слични

И во Давос и во Скопје се дебатираше за европската иднина на Западен Балкан. На Светскиот економски форум дел од европските министри ги изнесоа своите ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок кон решение со Софија, но продолжуваме да разговараме, вели шефот на дипломатијата Османи. Потсети и дека по јуни се истрошува капацитетот за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Продолжуваме конструктивно во изнаоѓање взаемно прифатливо решение со Бугарија. Двајцата премиери не охрабрија да продолжиме со разговорите и врз основа на тој ...
| | веќе видена | слични

Македонија ќе продолжи по конструктивен пат до изнаоѓање на взаемно прифатливо решение со Бугарија, но во моментов нема ништо ново ниту различно од тоа што ...
| | веќе видена | слични

„Се уште е иницијатива во зародиш, се уште нема ниту еден пишуван документ, но според тоа што го кажуваат сите чинители кои се во зародишот на оваа идеја тоа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во своето обраќање на Светскиот економски форум во Давос, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 776 | | | веќе видена

Во Собранието се одржа средба на кооридинаторите на пратеничките групи на која присуствуваше и претседателкот на Европскиот совет Шарл Мишел.Претседателот на ...
сите 436 | | | веќе видена

Што сте вие луѓе ли сте, предавници, им порача пејачката Ребека Јанковска-Ристески на денешниот протест Ултиматум – НЕ благодарам од пред Собрание на властите ...
сите 534 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарл Мишел во посета на Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: