Шарл Мишел во посета на Белград


Ако веруваме дека сме заедница на народи со заеднички вредности, тогаш мора да прифатиме дека секој може да се оддели. Да дадеме уште еден пример од регионот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската унија не смее да стане зависна од несигурни земји во нејзината транзиција кон зелена економија, исто како што стана зависна од руските фосилни ...
| | веќе видена | слични

И во Давос и во Скопје се дебатираше за европската иднина на Западен Балкан. На Светскиот економски форум дел од европските министри ги изнесоа своите ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок кон решение со Софија, но продолжуваме да разговараме, вели шефот на дипломатијата Османи. Потсети и дека по јуни се истрошува капацитетот за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Продолжуваме конструктивно во изнаоѓање взаемно прифатливо решение со Бугарија. Двајцата премиери не охрабрија да продолжиме со разговорите и врз основа на тој ...
| | веќе видена | слични

Македонија ќе продолжи по конструктивен пат до изнаоѓање на взаемно прифатливо решение со Бугарија, но во моментов нема ништо ново ниту различно од тоа што ...
| | веќе видена | слични

„Се уште е иницијатива во зародиш, се уште нема ниту еден пишуван документ, но според тоа што го кажуваат сите чинители кои се во зародишот на оваа идеја тоа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во своето обраќање на Светскиот економски форум во Давос, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 678 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 437 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 220 | | | веќе видена

Ердован Шабаноски (Прилеп, 24 октомври 1980 – на автопатот Скопје – Тетово, Карпалак, 8 август 2001) бил македонски бранител со ромско потелко, резервист во ...
сите 53 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 114 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 122 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарл Мишел во посета на Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: