Кому му светна од кризата со струја? Македонска фирма заработи 20,6 милиони евра!

2 копии

И покрај високата и волатилна цена на природниот гас, домашниот голем приватен производител на струја ТЕ-ТО лани продаде струја за 132 милиони евра. Од тоа ...
| | веќе видена | слични

Поради енергетската криза, термоелектраната „Осломеј“, која инаку претходно подолго време не работеше, продолжува со производство на електрична енергија, иако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансискиот резултат за 2021 година на македонската термоцентрала која троши мазут ТЕЦ Неготино може да се опише најсликовите преку синтагмата „враќање на ...
| | веќе видена | слични

Камиони, главно од Србија, преполни со делови од сè и сешто, но направено од железо, влегуваат во огромниот фабрички комплекс на „Макстил“. Железото се трупа и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковачевски е дебакл за државата, економски, енергетски, здравствено и национално.Доколку Ковачевски работеше и се грижеше за државата, но и доколку умееше, ...
| | веќе видена | слични

Останато

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 223 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кому му светна од кризата со струја? Македонска фирма заработи 20,6 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: