Стојаноска: Активната блокада беше повеќе од успешна, на 18-ти јуни ќе се случи масовен протест, граѓаните се заситени од сивилото на власта


Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обидувајќи се да се тргнат од реалните проблеми кои ги имаат во општините, соочени со тоа дека немаат ништо, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да направат дефоус и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Љупчо Пренџов, пратеник во собранието од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Филибастер на Радио Лидер изјави дека во македонското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Опозицијата со безброј процедурални забелешки не дозволуваат ни да се донесе дневниот ред за расправа за законите на комисиите. Тие прават кочници и ...
| | веќе видена | слични

„Поставувањето на услови за договарање на датум за избори за средба и разговор за проблемите е неодоговрно. ВМРО-ДПМНЕ сака да направи дефокус на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието има две блокади, едната активна блокада којашто ја прават пратениците од опозицијата блокирајќи ги сите штетни закони предложени од пратениците ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Недобивањето датум за преговори со Европската унија, за што се поизвесно е дека во јуни нема да ги отпочнеме преговорите, треба да биде последниот знак дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1747 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 370 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 358 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 290 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Активната блокада беше повеќе од успешна, на 18-ти јуни ќе се случи масовен протест, граѓаните се заситени од сивилото на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: