Бајден: Членството на Финска и Шведска носи придобивки за цело НАТО

6 копии

Шведска не финансира или вооружува терористички организации, изјави денеска премиерката Магдалена Андерсон , отфрлајќи ги турските тврдења и противењето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Претставници на Шведска и Финска денеска се среќаваат со претставници на турските власти за да разговараат за нивните барања за влез во НАТО.Двете земји ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шведска и Финска ќе присуствуваат на самитот на НАТО во Мадрид во јуни, изјави денеска во Давос шпанскиот премиер Педро Санчез. Финска и Шведска аплицираа за ...
| | веќе видена | слични

Двете нордиски држави долго време се противеа на членство во било каков воен сојуз, а дури и беа горди на својата неутрална политика. Но, руската инвазија врз ...
| | веќе видена | слични

Апликациите се поднесени, но консензус се уште нема. Ситуација добро позната за Македонија, а сега и за Шведска и Финска. Нивниот влез во НАТО е блокиран, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Членството на Финска и Шведска носи придобивки за цело НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: