ЌЕ ПОСКАПИ И СВИНСКОТО? Одгледувачите на свињи бараат нова цена


Одгледувачите на свињи и производителите на свинско месо бараат да се зголем и цената на свинското месо. Во моментов производната цена е 100 денари за килограм ...
| | веќе видена | слични

Владата не смее да чека до есен за да интервенира со нови мерки во услови кога на глобално ниво не се очекува пад на цените на производите неопходни за живот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема продолжување на владините мерки за замрзнување на маржата и ослободување од ДДВ-то на основните прехранбени производи, дознава Сител.Од наредната недела, ...
| | веќе видена | слични

Додека економските експертите апелираат на внимателност за да не се предизвикаат контраефекти при носењето на новите антикризни мерки на државата во однос ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ако Ковачевски вели, малку кој верувал дека ќе има 500 евра просечна плата, јас велам дека сето тоа повторно е вештачко. Мораме да потенцираме дека малку кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија во инфлациска црвена зона, меѓу најлошите во Европа, сподели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. На картата изработена од Фајненшел ...
| | веќе видена | слични

Основните трошоци за живот се двојно зголемени, односно од 30 до 100 проценти, а Македонија во моментот има двоцифрена инфлација. Вака ја коментираше изјавата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вредноста на 30.000 денари сега и пред една година не е иста поради инфлацијата, му одгвори ВМРО-ДПМНЕ на премиерот Димитар Ковачевски, кој утрово со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 248 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 732 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 420 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 96 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 16 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ПОСКАПИ И СВИНСКОТО? Одгледувачите на свињи бараат нова цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: