Унгарија го кочи ембаргото на руската нафта, расте неизвесноста на енергетските пазари

Намерата на Брисел да го усвои шестиот пакет санкции против Русија и ембаргото на нафтата ја спречи Унгарија. Еден барел, сепак, се искачи на речиси 116 ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Асен Василев побара објаснување од Европската комисија, во врска со третманот за плаќањата кон Гаспром. Тој ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест членки на Европската унија плус кандидатката Македонија прифатија да го плаќаат рускиот гас во рубли и отворија две сметки во Гаспромбанка, 11 европски ...
| | веќе видена | слични

Приближно половина од 54-те странски клиенти на „Гаспром експорт“ отвориле банкарски сметки во рубљи за да го плаќаат рускиот гас, изјави рускиот вицепремиер ...
| | веќе видена | слични

И по речиси 3 месеци војна во Украина политичкото пењавење околу енергетската независност на ЕУ не содејствува со постапките на истата таа Унија, која реши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 212 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 926 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 394 | | | веќе видена

Унгарија повика на итни мировни преговори за ставање крај на војната меѓу Украина и Русија, предупредувајќи дека продолжениот конфликт ќе предизвика економска ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија го кочи ембаргото на руската нафта, расте неизвесноста на енергетските пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: