Даночни контроли на УЈП


При контрола на три трговски синџири инспекторите на Управата за јавни приходи утврдиле кусок во залиха на трговски стоки од вкупно 69 милиони денари, од кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Директорите на Управата за јавни приходи на Република Македонија и Даночната управа на Република Хрватска, Сања Лукаревска и Божидар Кутлеша денеска во Загреб ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата предводена од СДСМ останува посветена на реализација на мерките што обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните. една од успешните мерки со кои државата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ преку институциите што ги предводи реализира мерки кои обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните. Само преку МојДДВ за првото тромесечје од оваа година кај ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП Сања Лукаревска го потврди она што го објави опозицијата. Прашана дали случајот со проневера, односно неосновани даночни побарувања досега ...
| | веќе видена | слични

Прашана дали случајот досега можеби требало да биде во истражна постапка со оглед на тоа дека се поминати 10 месеци од неговото откривање, директорката на УЈП ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи (УЈП) бележи пораст на приходите во споредба со изминатите неколку години и планот и за 2020 година, која беше година на пандемија, е ...
| | веќе видена | слични

Скандал на Управата за јавни приходи (УЈП) нема, туку станува збор за случаи на незаконско работење на даночни обврзници за што веднаш ги алармиравме ...
| | веќе видена | слични

„Потребено е да се најде заштитен механизам за да може да се спречат исплати на плати со суми од 1 денар или 5 денари. Сме разговарале со различни релевантни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даночни контроли на УЈП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: